Aby sprostać Państwa wymaganiom, VMZINC oferuje następujące wyroby i systemy rozwiązań, dzielące się na cztery główne dziedziny zastosowań:

  • systemy pokryć elewacyjnych VMZINC
  • systemy pokryć dachowych VMZINC
  • systemy odprowadzania wód deszczowych VMZINC
  • ornamenty VMZINC

Prestiżowe rynny VMZINC dla Twojego domu

Cynkowe systemy rynnowe stosowane są w Europie od prawie dwustu lat. Elegancja cynkowych rynien i ornamentów miała zdecydowany udział w kreowaniu wizerunku wielu miast Europy. Do dnia dzisiejszego większość rynien i ornamentów w Paryżu jest wykonana z cynku i to głównie VMZINC. Dlaczego?

Ponieważ nasza firma, która powstała w 1837 roku, wytwarza produkty wymagające niewielkiej konserwacji, a ich żywotność określa się na co najmniej kilkadziesiąt lat. To wszystko sprawia, że cynk jest materiałem wybieranym przez właścicieli budynków, oczekujących najwyższych standardów i najwyższej jakości.

Oprócz zastosowań w indywidualnych budynkach mieszkalnych rynny cynkowe są wykorzystywane w renowacjach zamków, budowlach zabytkowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki ulepszeniom i optymalizacji wprowadzonym w procesie produkcji cynku, obecnie koszty wytwarzania rynien są znacznie niższe niż kilkanaście lat temu co spowodowało, że są dostępne dla szerszej grupy inwestorów. ­

Aspekty cynku

Matowe wykończenie QUARTZ ZINC znakomicie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami takimi jak terakota, ściany z kamienia lub drewna. ANTHRA ZINC stwarza silny kontrast pomiędzy kamieniem wapiennym i ścianami wykończonymi jasnymi barwami.

Asortyment Pigmento

System rynien VM ZINC jest dostępny również w pełnym zakresie Pigmento. Teksturowana powierzchnia patynowanego cynku widoczna jest przez kolor, tak jak włókna drzewa są widoczne przez warstwy lakieru.