Blachy gontopodobne

Gont blaszany to najnowsza propozycja produktowa firmy Blachotrapez. Punktem wyjścia dla projektantów był oryginalny wzór gontu drewnianego – tradycyjnego pokrycia dachowego w architekturze podhalańskiej. Prezentowany produkt oprócz wyjątkowego regionalnego charakteru, cechują korzystne koszty eksploatacyjne, ponieważ trwałość dachu pokrytego takim materiałem dorównuje żywotności dachówki ceramicznej. Blachodachówki gontopodobne doskonale wpisują się w oryginalną, zakopiańską stylistykę oraz założenia nowoczesnej architektury, podnosząc walory estetyczne dachu. Ich niekwestionowaną zaletą jest także lekkość.

Blachodachówka

Dachówka blaszana to najczęściej stosowane pokrycie dachowe w budynkach mieszkalnych, sakralnych oraz użyteczności publicznej. W pełni zautomatyzowany proces produkcji umożliwia cięcie blachy na żądaną długość, umożliwiając tym samym realizację najbardziej nietypowych zamówień, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości odpadów. Firma Blachotrapez oferuje różne kolory blachodachówki z powłoką poliestrową, Pladur® Eco Protect ThyssenKrupp, aluminium oraz Colorcoat HPS2000® Ultra. Atutem dachówki blaszanej jest jej wyjątkowa lekkość. Waga 1m2 blachy wynosi ok. 4,5 kg. Ciężar jest kluczowym czynnikiem, który eliminuje tradycyjną dachówkę w przypadku płaskich konstrukcji dachów. Lekkie pokrycie nie obciąża nadmiernie i nie narusza konstrukcji całego budynku, co jest szczególnie istotne pod kątem ekonomicznym zarówno w przypadku budowy domu, jak i zmiany pokrycia dachowego w ramach remontu. Produkty Blachotrapez łatwo poddają się obróbce plastycznej, dzięki czemu montaż tego typu pokrycia staje się szybki i łatwy.

Blachy trapezowe – elewacyjne i dachowe

Blacha dachowa profilowana jest wyjątkowa dzięki swej prostocie i wyrazistej formie. Pozwala realizować efektywne konstrukcje, które często przełamują tradycyjny podział pokrycia na dach i fasady.
Szeroka rozpiętość grubości, możliwość cięcia na wymiar i bogata kolorystyka, stwarzają nieograniczone możliwości jej zastosowania. Blacha trapezowa jest wyjątkowo sztywna oraz posiada dużą wytrzymałość, którą określa wysokość profilu. Do małych i średnich obiektów polecana jest blacha na dach o profilu: T8, T14 plus, T18, T18 plus, T20 plus, T35 plus, T50, T55. Blachy T50, T55 stosowane są w przypadku dużych obiektów usługowych, np. hal produkcyjnych.

Panele dachowe i elewacyjne na rąbek stojący

Tradycyjny w wyglądzie i nowoczesny w formie panel dachowy lub elewacyjny z zamkiem zatrzaskowym. Produkty polecane głównie do pokrycia dachów obiektów objętych ochroną konserwatorską i sakralnych, a także nowo budowanych apartamentowców, nowoczesnych budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. W zależności od planowanego efektu można podkreślić tradycyjny styl budowli, lub uwypuklić jej nowatorski charakter. Klasyka w odmienionej formie, prostolinijna forma, lekkość  i łatwość montażu sprawiają, że panele na rąbek stojący stosowane są w architekturze do pokryć dachowych jak i elewacyjnych.  Doskonale sprawdza się na pokrycie dachów o niskim kącie nachylenia, tworząc niepowtarzalny styl. Znajduje zastosowanie na dachy o dużym stopniu nachylenia.